WARTO FOTOGRAFOWAĆ ŚWIAT


Witajcie ponownie Kochani. Temat przyszedł zupełnie przypadkowo. Przeczytałam w internecie artykuł o Polaku, który wygrał konkurs fotograficzny BBC Countryfile
 w Usa.Gratulacje gorące i bardzo się cieszę, że Nasz rodak wygrał i pokazał światu, że POLACY POTRAFIĄ. 
   Amatorskie zdjęcie Jarosława Kurki zachwyciło i wcale się nie dziwię. Sami zobaczcie. 
 Pomyślałam sobie,  jak dużo jest podobnych tego typu ludzi, którzy potrafią w tak cudny sposób pokazać przepiękne, unikalne krajobrazy, przyrodę, zwierzaki, ludzi itd i nie będą mieli okazji, pokazać się większemu gronu ludzi. Na szczęście wielu próbuje i pokazuje swoje umiejętności, talent, pewną wrażliwość i obserwację świata wokół. Na pewno warto skorzystać z wielu grup choćby na Facebooku, Google, Instagramie itd. czy założyć własną. Nie ważne zbytnio, z mojego punktu widzenia jest to, jaki to będzie sprzęt fotograficzny. Dla początkującego powinien to być, jak najbardziej prosty i nieskąplikowany a w miarę doświadczenia i często kasy, można sobie pozwolić na zakup czegoś lepszego, bardziej profesjonalnego. Nie zaszkodzi poczytać jakieś poradniki, odwiedzić strony w necie, porozmawiać z innymi, którzy już maja jakąś wiedzę na temat fotografowania. Warto nastawić się pozytywnie i robić swoje. Niech to stanie się NASZĄ PASJĄ, czymś co sprawia Nam przyjemność, relax i ucieczkę od rutyny szarego dnia. Każda fotka jest ciekawa i wiele nieraz może pokazać. Inspirujmy się od innych ale też wyrabiajmy, SWOJE GUSTA I SWOJE OKO POSTRZEGANIA RZECZYWISTOŚCI.Każdy z Nas jest UNIKALNY, inny i to często bywa interesujące. Jeśli chodzi o mnie, jestem SMARTFOMANIACZKĄ i wszystko co robię obecnie, robię na smartfonie, także FOTOGRAFIE. Mój ulubiony telefon to - SMARTFON GALAXY NOTE 8. Nie tylko robi bardzo dobre foty, posiada dodatkowe ustawienia ale także, posiada RYSIK. Rysik pozwala na wiele różnych przeróbek foto, dodawanie napisów itd. Nie jest skomplikowany zbytnio w obsłudze i to też jest na PLUS. Jeśli jednak wolisz tradycyjne aparaty foto, to też nie jest źle. Ważne abyś dobrze się z tym czuł, nie miał problemu obsługiwać wszelkie ustawienia tego urządzenia.
  Zachęcam Cię do wyjścia z domu i rozejrzenia się wokół. Może Ty właśnie znajdziesz coś osobliwego, niespotykanego, COŚ CO INNI PRZEOCZYLI, przeszli obok. Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jakie niezwykłości idzie zauważyć i uwiecznić w kadrze obiektywu. Nie tylko dotlenisz się na dworze ale przy okazji, nieraz poznasz swoją okolicę, naturę i dużo innych rzeczy.
Moje DZIEŁA ZNAJDZIECIE na - Pintereście, Instagramie, czasem na Google. Kiedyś byłam na Tookapic.pl ale obecnie jest to portal płatny. Szukam różnych stron i jeśli coś wiecie, PISZCIE W KOMENTARZACH. 
Swoje foty robię amatorsko, czasem przerabiam programami Androida np. PicsArt. W następnym Blogu, przedstawię Wam wiele fajnych aplikacji w omawianym temacie. Na niektórych fotografiach można też ZARABIAĆ.Są portale gdzie zamieszcza się swoje foty i można sprzedawać. Niestety nie jest to takie proste a i konkurencja duża. 
 Jeśli ktoś, kiedyś zwróci Nam uwagę dotyczące zrobionej fotki i w dobrej wierze coś DORADZI, nie fochajmy się i może warto wysłuchać. Cały czas PRZECIEŻ SIĘ UCZYMY, ZDOBYWAMY WIEDZĘ. Jeśli już w kadrze aparatu tworzysz fotki to pochwał się, PODZIEL SWOJĄ WIEDZĄ. Z chęcią zobaczę. Znasz jakieś strony o fotografii, fora, portale TEŻ DAJ ZNAĆ. Tak to wygląda z mojej strony, okiem laiczki smartfomaniaczki..Czekam na Twoje wpisy i pozdrawiam. Nie zapomnij DZIŚ, COŚ SFOTOGRAFOWAĆ. NIECH FOTOGRAFIA BĘDZIE Z NAMI.                                                                  ****WAŻNE. INFO. - fotki wykorzystane inne niż moje na Blogu, będą zawsze PODPISANE, dodane LINKI itd,  nie roszczę sobie do nich praw autorskich, służą wyłącznie celom INFORMACYJNYM. Swoje foty zawsze podpisuje i miło by było, abyś zapytał jak gdzieś je udostępnisz.             ****LINK DO ARTYKUŁU https://silesion.pl/50-tysiecy-zgloszen-do-bbc-zwycieza-zdjecie-z-katowic-26-03-2018

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

APOKALIPSA W DNI WOLNE OD HANDLU

TRUDNE KONTAKTY MIĘDZY LUDŹMI.

DZIWNA HISTORIA.