PROBLEMY Z KOMUNIKACJĄ. OSOBOWOŚĆ

 Okazuje się, że problemy jakie Nas często spotykają, wynikają z tego, że nie jesteśmy świadomi SWOICH OSOBOWOŚCI, jakie z tego wynikają dla Nas OGRANICZENIA.Większość ludzi nie ma o tym pojęcia, nie zdaje sobie z tego sprawy, jak bardzo kąmplikuje to życie na co dzień, w relacjach międzyludzkich.
Tak często, nie idzie dogadać się z drugim człowiekiem, nie wiadomo o co mu chodzi, co ma na myśli. Nieraz przez to nieświadomie, wpadamy w kłopoty. Nasze dobre chęci,  wcale tu, nie mają znaczenia. Sama często, przerabiałam ten problem. Dowiedziałam się niedawno, że warto poznać OSOBOWOŚCI LUDZI. Ułatwi to Nam życie, a przy okazji poznany też SIEBIE.                                                                         
 Podobno przy Melancholiku nerwowa osoba, może nauczyć się cierpliwości. Ciekawe. Jakie są te OSOBOWOŚCI? Tutaj macie w ogromnym skrócie, na fotce. ***CHOLERYK - to typ dynamiczny, energiczny, ekstrawertyk, człowiek o silnej woli, nie tak często pokazuje swoje uczucia, skupia się na wykonaniu swego zadania, pragnie dominować, potrzebuje wyzwań, 10 % populacji ludzkiej.  ***SANGWINIK - typ impulsywny, towarzyski, lubi zabawę, zorientowany na budowanie relacji z ludźmi, emocjonalny, potrafi przechodzić w skrajność z jednej emocji w drugą, od Euforii po załamanie nerwowe.Lubi być w centrum, nastawiony na swoje EGO. Publiczność to jego żywioł. Silna potrzeba uznania, powoduje, że nieraz pewnych działań, nie podejmuje, w obawie przed krytyką.Populacja ludzka - 25- 30 % ***MELANCHOLIK - perfekcjonista, musi wszystko dobrze robić, według swego planu. Uwielbia wszystko analizować, sprawdzać, planować, przygotowywać grunt do działania ( często tak wiele, że nie ma potem czasu na samo działanie). Typ emocjonalny, introwertyk zamartwiający się wszystkim, krytykę odbiera bardzo personalnie. W populacji ludzkiej - 25- 30 %. ***FLEGMATYK. Człowiek lubiący stabilizację, łagodzi konflikty tworzone przez Choleryka. Introwertyk który, buduje pozytywne relacje z otoczeniem. Wnosi harmonię i spokój. Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Lubi wspierać innych, sam też chce być doceniony, jego motto życiowe -" Jeden za wszystkich - wszyscy za jednego." - słynna dewiza muszkieterów. Boi się zmian, utraty poczucia bezpieczeństwa, nieznanego. Populacja ludzka - 30-35 %. To jest PODSTAWOWY PODZIAŁ W BARDZO DUŻYM SKRÓCIE, UPROSZCZENIU.Warto więcej na ten temat poczytać w książkach, ciekawych stronach z netu.
Pamiętajmy, że nie spotyka się CZYSTYCH OSOBOWOŚCI, w 100 % takich, jak tu Wam opisałam. Najczęściej jest to suma kilku osobowości ale też, jakaś jedna cecha jest szczególnie DOMINUJĄCA. W każdej osobowości możemy,  znaleźć jakieś negatywne i pozytywne strony.Warto więc, przyswoić sobie pozytywne cechy każdego z typów, a wyeliminować cechy niepożądane. Wtedy łatwiej Nam będzie,  dogadywać się z ludźmi. Każda osobowość ma swoją komunikację, swój własny język, postępowanie, swój punkt widzenia, patrzenie się na świat, ludzi, problemy, uczucia. Powoduje to często niezrozumienie i konflikty. Postrzegają tę samą sprawę w INNY SPOSÓB. Dlatego też, warto poznać, nauczyć się języka innych osobowości. Dobra komunikacja z innymi ludźmi jest,  BARDZO WAŻNA. Kiedy umiemy dogadać się z każdym, odniesiemy sukces na każdej płaszczyźnie życia.Zarówno w pracy i biznesie, rodzinie, relacjach z partnerem, przyjacielem itd. Najważniejszym jednak KROKIEM, by poznać innych, jest POZNANIE SIEBIE.WIESZ JAKĄ TY JESTEŚ OSOBOWOŚCIĄ??.                                                                             Poznając innych ludzi, łatwiej też będzie zrozumieć siebie. Nie jest to łatwe i nie od raz, wszystko poznamy. Metodą prób i błędów, obserwacji, wiedzy książkowej i praktyki można wiele osiągnąć.
Warto też pamiętać, że na osobowość wpływa wiele innych czynników. Jest to na pewno dom, wychowanie, pierwsze relacje z innymi ludźmi, przeżycia, doświadczenia, choroby, wpływ innych ludzi itd. Dla mnie człowiek to, NADAL ZAGADKA.Skłonny z jednej strony do pięknych rzeczy, poświęcenia, miłości, pomocy, tworzenia arcydzieł a, z drugiej strony do okrucieństwa, przemocy, znęcania psychicznego i fizycznego, wypaczeń, wojen itd. Biorąc to wszystko razem, tworzy nam się konkretny, indywidualny obraz DANEJ OSOBOWOŚCI.
 ......-.  INFO Opisane tu refleksje, są to moje własne spostrzeżenia.Nie jestem żadnym psychologiem itd. Interesują mnie pewne tematy, dotyczące człowieka. INSPIRACJA - KRZYSZTOF WRÓBEL http: //www. artelis.pl. Fotka z kotem, to ja.Inne foty znalezione na Google, wykorzystane w celach informacyjnych, nie roszczę sobie do nich praw autorskich. Pozdrawiam 😁😁😁 i poznawajcie OSOBOWOŚCI LUDZI.....                                                       

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

APOKALIPSA W DNI WOLNE OD HANDLU

TRUDNE KONTAKTY MIĘDZY LUDŹMI.

DZIWNA HISTORIA.